Caritas-Lviv

Неділя, 01 21st

Last updateпн., 27 лист. 2017 10pm

Статті

«Допомога соціально незахищеним дітям м. Львова»

 

м. Львів, вул.. Костя Левицького, 111

тел.. (032) 276-76-37

 

 Мета: Опіка та виховання дітей, підтримка родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, для збереження цілісності сім’ї.

Користувачі проекту: діти дошкільного віку з кризових родин – „соціальні сироти”, батьки яких знехтували своїми обов’язками, вживають алкоголь, наркотики чи перебувають у місцях позбавлення волі; діти з багатодітних малозабезпечених та соціально неадаптованих родин, які потребують, у першу чергу, матеріальної допомоги; сім’ї, яких зненацька спіткала біда, а також батьки, опікуни, сім’ї, які втратили виховні функції щодо власних дітей.

Проект «Кризовий центр «Діти вулиці» діє з 1999 року. Його створення було викликане загостренням проблеми дитячої бездоглядності та недосконалістю державної системи опіки і піклування. З початку діяльності було виділено наступні пріоритетні завдання проекту:

 створення належних умов для повноцінного розвитку дітей

 організація виховання та опіки дітей

 забезпечення дотримання прав дітей

 інформаційно-психологічна підтримка кризових сімей

 

Створення належних умов для повноцінного розвитку дітей

У 1999 році було повністю реконструйовано приміщення за вищевказаною адресою та відновлено прилеглу територію. Для повноцінної роботи у якості стаціонару для дітей, які перебувають у кризі, було відремонтовано, добудовано та укомплектовано усім необхідним дві групи для навчання, розвитку та дозвілля, дві спальні, розраховані на 30 ліжок, кухонний блок, медичний пункт, 4 ванні кімнати, роздягальну та пральню. Також щорічно ми змушені проводити дрібний ремонт як приміщення так і обладнання, яке поступово зношується.

 

Організація виховання та опіки дітей

Кожного дня під нашою опікою перебуває до 30 дітей різного дошкільного віку, 10 із них залишаються у центрі цілодобово з понеділка по п’ятницю. З ними ведеться постійна індивідуальна психолого-педагогічна робота із врахуванням особливостей розвитку та потреб кожної дитини. Щоденно діти отримують 4-ох разове повноцінне харчування, при потребі гуманітарний одяг та взуття.Повсякденна праця персоналу центру спрямована на формування сталих культурно-гігієнічних навиків, норм поведінки у колективі, культури спілкування з однолітками, поваги до старших тощо. Дітей на особистих прикладах та у насправді сімейній атмосфері навчають охайності, акуратності у зовнішньому вигляді, вдячності, людяності, порядності, і різними бесідами та розмовами, дають зрозуміти, що все негативне, що діти бачать в дома (батьки п’ють горілку, курять цигарки, сваряться та б’ються) – це все є зло і намагаються дати протилежну картину поведінки тих вчинків. Незважаючи на різний вік дітей (3-6 років)поєднаних в одній групі, з ними постійно проводяться розвиваючі заняття згідно освітніх програм для дошкільних навчальних закладів. В такий спосіб менші діти тягнуться за старшими, а старші, готуючись до школи, допомагають піклуватися про менших. Дозвілля наших вихованців спрямоване на фізичний, культурний та духовний розвиток. За підтримки сестер монахинь чину Св. Василія Великого з дітьми щотижнево займаються сестри служебниці. У доступній для них формі (у вигляді ігор, малювання, ліплення) вони навчають дітей релігії, прививають їм християнські норми моралі талюбові. За потребою та скеруванням штатного медика організовуються групові заходи з діагностики стану здоров’я підопічних дітей та, при потребі, здійснюється корекц ія вад, завдяки співпраці з Львівською обласною дитячою клінічною лікарнею «ОХМАТДИТ». Для дітей та за їх участю організовуються різноманітні мистецькі заходи та екскурсійні виїзди.

 

Забезпечення дотримання прав дітей

Чималої уваги доводиться приділяти дотриманню прав дітей та їх сімей. Не поодинокими є випадки коли сім’ї з малолітніми дітьми знаходяться у процесі виселення з власного помешкання через втрату документів або через неіснуючі борги. Також доводиться захищати права дітей, батьки яких, через свою наркозалежність, намагаються продати власну єдину квартиру; батьки яких байдуже відносяться до здоров’я своїх дітей, ігноруючи медичні приписи, чи перешкоджаючи вкрай необхідному лікуванню тощо.

 

Інформаційно-психологічна підтримка кризових сімей

З самого початку нашої діяльності процес роботи з дітьми не був однобічним. Наші зусилля також були спрямовані на безпосередню роботу з батьками, опікунами, сім’ями. Щоб об’єктивно оцінити життєві ситуації дітей, проводиться відвідування сімей, в яких вони виховуються, ведуться роз’яснювальні бесіди за участі соціального працівника-психолога з «узалежненими» батьками, надаються послуги інформаційного характеру із шляхів подолання безробіття, матеріальної скрути та кризи сімейних стосунків. Ведеться постійна співпраця з районними та міськими службами у справах дітей м. Львова.

 

На жаль, очікувати зменшення кризових родин в ближчому часі є неможливим, оскільки цьому не сприяє ані державна політика, ані вітчизняна економічна ситуація, ані байдужість сучасного українського суспільства. Отож потреба у продовженні реалізації такого роду проекту залишається і надалі, проте коштів на його функціонування з кожним роком стає усе менше. На даний час основними нашими спонсорами є поодинокі небайдужі іноземні добродії та парафіяни УГКЦ які кожного року беруть участь в акції «Різдвяна свічка» кошти від якої ідуть на підтримку функціонування нашого центру.

 

 

Ми не можемо змінити існуючу ситуацію, ми прагнемо допомогти тим, хто в ній опинився!

 

Соц. мережі

Контакти

  • Адреса офісу: 79000, м.Львів, вул.Коперника, 31/1
  • Tel: (+80 32) 261 - 35 - 38

Про нас

Robot

Благодійний Фонд «Карітас - Львів УГКЦ» допомагає потребуючим. Здійснює опіку та виховання дітей, підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах. Згуртовує християн в їх обов’язку допомагати ближньому. 

Ви тут: Home