Caritas-Lviv

Неділя, 01 21st

Last updateпн., 27 лист. 2017 10pm

Статті

«Мобільна робота з молоддю в Україні»

Місце базування проекту : м. Львів вул. Костя - Левицького 111, т. (032) 276-76-37

тел.центр – 067 3701457

 

Мета: Покращення реінтеграції і соціальна адаптація дітей та молоді, які опинились в складних життєвих обставинах, профілактика дитячої, підліткової та молодіжної безпритульності, підтримка сімей, які опинилися в кризових ситуаціях, а отже сприяння захисту материнства, батьківства та дитинства і укріплення престижу та ролі сім’ї в сьогочасному українському суспільстві. 

 

Прямі користувачі проекту: діти шкільного віку та молодь до 18 років, які походять з кризових родин. Непрямими користувачами проекту є родичі та опікуни  дітей.

 

Географія проекту: це місто Львів та наближені до міста райони.

Проектом передбачено опіка для 30 дітей  у стаціонарних умовах та для 25 дітей  на вулиці у мобільних умовах.

 

Напрямки роботи:

  

Робота з дітьми на вулиці:

Робота на вулиці – це частина діяльності проекту основним  завдання якої є налагодження  зв’язків  з дітьми вулиці, здобуття у них довіри до працівників Карітасу, які своєю діяльністю прагнуть змінити стиль та  бачення життя дітей, допомогти їм знайти законні шляхи виживання та показати як захистити себе з допомогою державних соціальних служб і т.д. Робота із дітьми на вулицях здійснюється за допомогою мобільної станції. Мобільна станція (мікроавтобус з необхідним обладнання для соціальних працівників та дітей разом із командою у складі трьох осіб слідує за визначеним маршрутом на зустріч до дітей. Про місце зупинок та час прибуття на зупинку мобільної станції дітей заздалегідь повідомляється. Команда надає послуги дітям безпосередньо на вулицях міста. На зупинці діти можуть отримати кваліфіковану пораду чи консультацію, першу медичну допомогу, інформацію та консультації щодо захворювань, які передаються статевим шляхом, ВІЛ / СНІД, наслідки наркотичної залежності і т.д., а також гарячий обід. На зупинці мобільної станції приймаються усі потребуючі діти, не залежно від місця проживання, національності, релігійної приналежності, віку. Через розмови на вулицях соціальний працівник намагається вплинути на поведінку дитини, допомогти подолати її труднощі і показати, як можна вижити за допомогою Карітасу, інших НУО чи державних соціальних установ. Під час невимушеної розмови працівник дізнається у дитини про її сім’ю та причину блукань та бездоглядності. Така інформація є конфіденційна та використовується виключно для внутрішньої роботи проекту. Для подальшої допомоги дитині пропонується відвідувати наш стаціонарний центр допомоги дітям де вони можуть отримати більший обсяг допомоги де працівники проекту прагнуть встановити та налагодити зв’язок із її батьками або іншими родичами та допомогти дитині повернутись у нормальні життєві умови.

 

Робота з дітьми в стаціонарному центрі:

Діяльність Соціального Центру дає дітям тимчасовий притулок, умови для активного відпочинку, водночас отримання необхідних соціальних послуг. Тут соціальні працівники, вихователі та психолог мають змогу попрацювати з дитиною більш результативно. Діти  можуть помитися, отримати гуманітарний одяг та взуття, випрати свої речі, поїсти, отримати первинну медичну допомогу та медичний огляд. Персонал центру та волонтери  базуючись на християнських цінностях створюють комфортну для дітей атмосферу у якій з максимальною ефективністю можуть зробити ефективний психологічний аналіз  та застосувати коррективні заходи для дітей, які потребують такої допомоги. Дитина може отримати пораду чи кваліфіковану консультацію у працівників Соціального Центру і при цьому може розраховувати на анонімність та відвертість. В процесі спілкування педагог та психолог можуть з’ясувати, які проблеми має дитина, як вона хоче вийти із складної ситуації. Застосовуючи до кожної дитини індивідуальний підхід, проводяться  психотерапевтичні бесіди, щоб допомогти дитині подолати  психологічні травми, які вона переживає. Працівники стараються  регулювати поведінку дітей та супервізувати її покращення. Застосовується також індивідуальний підхід при вивченні навчальної програми для дітей з низьким рівнем освіти. Особлива увага підлітків звертається  на технічні предмети. Працівники проекту стараються підняти  рівень знань дітей, щоб по завершенні навчання у середній школі вони могли вступити  до професійного  навчального закладу. Організовуються заходи з ціллю зорієнтувати підлітка у професійному плані для подальшого утвердження у житті як повноцінного члена суспільства не повторюючи сумну долю своїх батьків.  Керівник Центру окрім адміністративної роботи займається також з’ясуванням певних питань щодо користувачів проекту у державних службах, відвідує сім’ї дітей. Залежно від потреб дітей, працівники проекту супроводжують їх до медичних чи інших установ, розшукують сім’ї дітей за їхньої згоди.

 

Робота із сім’ями та підтримка сімей:

Для покращення результатів діяльності по допомозі дитині проектом започатковано  роботу з проблемними сім’ями. Ця робота безпосередньо стосується вирішення домашніх проблем, допомоги у подоланні кризових ситуацій та допомоги у створенні нормальних умов для дитини вдома. Керівник проекту  спільно з іншими працівниками відвідують кризові сім’ї, аналізують ситуацію  та потреби кожної конкретної сім’ї та складають для них план дій по виходу цієї сім’ї з кризи. Працівники здійснюють також соціальний супровід сімей користувачів за їхньою згодою, на їх прохання. Соціальний супровід полягає у наданні консультації, допомоги у вирішенні побутових питань таких як допомога у працевлаштуванні, вирішення юридичних питань, допомога у виробленні державних соціальних субсидій, допомога у влаштуванні на лікування від алко- чи наркотичної залежності, допомога у влаштуванні дитини до школи чи дошкільного закладу, одноразова матеріальна підтримка сім’ї. Якщо сім’я переживає конфлікт, психолог Центру надає сім’ї свої послуги. Після того, як дитина повернеться у сім’ю працівники Центру продовжують супервізію над цією сім’єю та супроводжують її до повного подолання кризи.

 

 

Соц. мережі

Контакти

  • Адреса офісу: 79000, м.Львів, вул.Коперника, 31/1
  • Tel: (+80 32) 261 - 35 - 38

Про нас

Robot

Благодійний Фонд «Карітас - Львів УГКЦ» допомагає потребуючим. Здійснює опіку та виховання дітей, підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах. Згуртовує християн в їх обов’язку допомагати ближньому. 

Ви тут: Home